دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

[오래 전 ‘이날’] 30 سال قبل از 20 مارس ، بیش از 5 سال متوالی … زمستان گذشته؟

[ad_1]

[오래 전 ‘이날’] 30 سال قبل از 20 مارس ، بیش از 5 سال متوالی … زمستان گذشته؟

تغییر دادن2021-03-20 00:04مروری بر زمان مقدمه

ورود2021-03-20 00:00

این بخشی است که گزارشات کیونگ یانگ شینمون را در هر 10 سال از 1961 تا 2011 در همان روز مشاهده می کنید. روزانه به روز کنید.

نوسانات قطب شمال در اطراف شبه جزیره کره.  تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

نوسانات قطب شمال در اطراف شبه جزیره کره. تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

نمودار شماتیک ارتعاش منفی قطب شمال در اطراف شبه جزیره کره.  تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

نمودار شماتیک ارتعاش منفی قطب شمال در اطراف شبه جزیره کره. تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

20 مارس 1991 “پنج سال متوالی یا بیشتر شورش”

سی سال پیش ، در 20 مارس 1991 ، روزنامه کیونگ یانگ شینمون مقاله ای با عنوان “پنج سال متوالی یا بیشتر شورش” منتشر کرد. ناندونگ (暖冬) یک کاراکتر چینی است به معنی “گرم و گرمتر از حد معمول در زمستان”. در این زمان مقاله را در زیر منتقل می کنم.

مشخص شد که این شورش های غیرمعمول به مدت پنج سال ادامه دارد. طبق اعلام اداره هواشناسی در نوزدهم ، میانگین دما از دسامبر 1990 تا فوریه امسال 1.4 درجه بود ، 0.7 درجه بالاتر از متوسط ​​سالانه 0.7 درجه. در سال 1988 از 2.8 درجه ، در سال 1988 2.5 درجه و در 1987 برابر با 2.1 درجه بود ، اما با توجه به موج سرد تعجب در اواخر فوریه ، به طور کلی گرمتر بود. این را می توان تفسیر کرد که ناشی از اثر گلخانه ای است.

مقاله ای تحت عنوان

مقاله ای تحت عنوان “پنج سال متوالی یا بیشتر شورش” که در انجمن کیونگ یانگ شینمون در 20 مارس 1991 منتشر شد.

محتوای این مقاله کوتاه این بود که بین دسامبر 1990 و فوریه 1991 زمستان گرمتر از حد معمول بود و زمستان گرم 5 سال متوالی ادامه داشت. وقتی این مقالات امروز گزارش می شوند ، معمولاً توضیح داده می شود که علت آن “تغییر اقلیم” است ، اما در آن زمان اصطلاح “گرم شدن کره زمین” بیشتر از اصطلاح تغییر اقلیم استفاده می شد. در این مقاله ، دلیل گرم بودن زمستان با اثر گلخانه ای توضیح داده شده است.

سپس دمای زمستان در حال حاضر بعد از 30 سال چقدر است؟ طبق گفته سازمان هواشناسی ، متوسط ​​دما بین دسامبر 2020 و فوریه 2021 1.2 درجه بود که 0.6 درجه بالاتر از متوسط ​​دما 0.6 درجه در سال عادی بین 1981 و 2010 است. علی رغم این تفاوت زیاد نیست ، اما زمستانی گرم نسبت به سال قبل. با این حال ، این رقمی است که 1.9 درجه پایین تر از متوسط ​​دما 3.1 درجه در زمستان 2019-2020 ، سال قبل است.

مشخصه زمستان گذشته این بود که نوسانات دما بسیار زیاد بود ، نه متوسط ​​دما ، که کمی بالاتر از حد طبیعی بود. بر اساس “نتایج تجزیه و تحلیل آب و هوا در زمستان 2020” که توسط سازمان هواشناسی در تاریخ هفتم منتشر شد ، نوسانات دما در زمستان گذشته دومین بزرگترین از سال 1973 است. بین دسامبر 2020 و فوریه 2021 ، نوسانات دما به طور متوسط ​​4.9 درجه است که در رده دوم تاریخ قرار دارد. مقام اول 5.2 درجه در سال 1976 بود. اداره هواشناسی اعلام کرد که زمستان گذشته دومین زمستان با بیشترین نوسانات دما از سال 1973 است ، زیرا شبکه داخلی مشاهدات هواشناسی در سال 1973 در سراسر کشور گسترش یافته است. سازمان هواشناسی از مشاهدات 45 نقطه ای استفاده می کند که به طور مداوم کنترل می شود. از سال 1973 .

در میان آخرین زمستان ها ، ژانویه کمترین دمای روزانه را برای 4 روز متوالی بین 7 تا 10 روز نشان داد ، در حالی که بالاترین درجه حرارت روزانه بالاترین 5 روز متوالی بین 21 تا 25 بود که بیشترین نوسانات را نشان می دهد. دامنه نوسانات در ژانویه 5.3 درجه بود. دامنه نوسانات در فوریه 4.5 درجه بود و مقام سوم را به خود اختصاص داد.

نمودار شماتیک موج سرد از زمستان گذشته.  تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

نمودار شماتیک موج سرد از زمستان گذشته. تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

به عنوان دلیل چنین نوسانات زیادی در دما در زمستان گذشته ، سازمان هواشناسی تجزیه و تحلیل کرد که تأثیر فشار زیاد قاره سرد و فشار بالا متحرک گرم متناوب است. طبق گفته اداره هواشناسی ، از اواسط دسامبر تا اوایل ژانویه ، دمای قطب شمال زیاد و جریان ضعیف شده و منجر به لرزش منفی قطب شمال می شود.شرایطی ایجاد شده است که عبور از آن به سمت جنوب آسان است. نوسان قطب شمال به پدیده ای گفته می شود که در آن گرداب هوای سرد موجود در قطب شمال قدرت و ضعف خود را هر ده روز یا ده ها سال تکرار می کند. اگر ارتعاشات قطب شمال به دلیل گرم شدن قطب شمال منفی باشد ، جت در جو فوقانی (حدود 12 کیلومتر بالاتر) ضعیف می شود و تنوع دما افزایش می یابد ، مانند یک موج سرد در آسیای شرقی به دلیل هوای سرد قطب شمال. مسدود کردن (فشار در ارتفاع کم) به فشار زیاد و گرم بالا اشاره دارد که در عرض های جغرافیایی راکد است ، بسیار آهسته حرکت می کند و غالباً کند می شود.

نمودار شماتیک مربوط به دمای بالا در زمستان گذشته.  تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

نمودار شماتیک مربوط به دمای بالا در زمستان گذشته. تهیه شده توسط سازمان هواشناسی.

آژانس هواشناسی کره همچنین گفت که از اواسط ژانویه ، توده هوای گرم در نزدیکی کوههای اورال در حال ضعیف شدن است و مرکز هوای سرد در حال تغییر به سمت شمال شرقی است زیرا جریان فوقانی از شمال به جنوب به شرق غربی تغییر می کند و باعث فشار زیاد قاره سرد در جو پایین. این مورد تجزیه و تحلیل شد زیرا عمدتا تحت فشار کم تحرک گرم قرار گرفت ، به ویژه در اواخر ژانویه و فوریه در کشور پدیده درجه حرارت بالا ظاهر شد ، اضافه کردن هجوم باد جنوبی ، نور شدید خورشید و اثر باد موقت شرقی. مدیر اداره هواشناسی ، پارک گوانگ سئوک ، توضیح داد: زمستان گذشته فصلی بود که در آن نوسانات آب و هوایی مانند موج های شدید هوا ، برف شدید ، وزش باد شدید و دمای بالا و غیرمعمول به طور ناگهانی ظاهر می شد.

با این حال ، زمستان هایی با چنین نوسانات دمایی ممکن است در آینده بیشتر و بیشتر شوند. با افزایش دمای قطب شمال به دلیل تغییرات آب و هوایی ، نوسانات منفی قطب شمال که در بالا ذکر شد ممکن است در زمستان دوباره ظاهر شود.

باک مین کیم ، استاد علوم محیطی و جوی دانشگاه ملی پوکیونگ ، در تاریخ 3 فوریه در مجمع ملی علوم و فناوری برای زندگی با موضوع “موج سرد در گرم شدن کره زمین: دانش بلایای آب و هوای زمستان” برگزار شد. آکادمی در 3 فوریه. من این کار را انجام می دهم ، اما به دلیل ویژگی های جغرافیایی کشور ما ، نوسانات شدید دما به طور مکرر اتفاق می افتد و به امری عادی تبدیل می شود. وی ادامه داد: “وی ادامه داد ،” به ویژه ، از آنجا که سطح دریا در کره بیشترین افزایش را می یابد ، هنگامی که بخار آب زیادی تبخیر می شود ، بدون شک یک موج سرد قطب شمال می تواند به برف سنگین منجر شود. ” ، بارش ناگهانی و مکرر برف سنگین مانند امسال. ما باید در سطح ملی برای این کار آماده شویم. “

این عطر است به فیس بوک بروید صفحه فیس بوک “سلام” را باز کردم. از آخرین اخبار مطلع شوید! (▶ رفتن به)


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *