ژانویه 30, 2023
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

[오래 전 ‘이날’] چرا پیوستن کره جنوبی به سازمان ملل 42 سال طول می کشد

[ad_1]

[오래 전 ‘이날’] چرا عضویت کره در سازمان ملل 42 سال طول کشید

تغییر دادن2021-04-08 11:15مروری بر زمان مقدمه

ورود2021-04-08 00:08

این بخشی است که گزارشات مربوط به Kyunghyang Shinmun در همان روز از سال 1961 تا 2011 هر 10 سال بررسی می شود. روزانه به روز کنید.

[오래 전 ‘이날’]    چرا پیوستن کره جنوبی به سازمان ملل 42 سال طول می کشد

8 آوریل 1991 “هشت جنگ و نه واحد” به سازمان ملل پیوست
کره در حال حاضر یکی از فعال ترین کشورها در سازمان ملل است. آنها فعالانه در فعالیتهای مختلف پشتیبانی و همچنین در فعالیتهای صلح بین المللی حضور دارند. در سال 2006 ، وی دبیرکل سازمان ملل را از طرف خود منصوب کرد و در سال 2015 به عنوان رئیس شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل فعالیت کرد. این با توجه به موقعیت کره در جامعه بین المللی تعجب آور نیست. اما آیا می دانید کره فقط 30 سال پیش کشوری بود که حتی نمی توانست به سازمان ملل بپیوندد؟

30 سال پیش در این روز ، کیونگ یانگ شینمون مقاله ای تحت عنوان “اطلاعیه شورای امنیت در مورد” درخواست عضویت در سازمان ملل “منتشر کرد. در 7 آوریل همان سال ، یک روز قبل از انتشار ، گفته شد که “کره در ماه سپتامبر قبل از مجمع عمومی سازمان ملل متحد درخواست عضویت در سازمان ملل را خواهد داد”. علاوه بر این ، “كره در روز 5 یادداشتی را به رئیس شورای امنیت ارسال كرده است” ، كره اظهار امیدواری كرد كه هم کره جنوبی و هم کره شمالی همزمان ، حتی امسال به سازمان ملل بپیوندند. به رسمیت شناختن جامعه جهانی ” .

کره در آن زمان کشور پیشرفته ای نبود ، اما قدرت ملی آن چنان کم نبود که حتی نتواند به سازمان ملل بپیوندد. با این حال ، دلیل اینکه دولت کره مجبور به نوشتن یادداشت برای پیوستن به سازمان ملل در آن زمان بود ، در مقاله خلاصه شده است. “کره 8 بار از جمله در سال 1975 درخواست عضویت در سازمان ملل را داده است ، اما چهار مورد به دلیل اعمال حق وتوی اتحاد جماهیر شوروی است و چهار مورد دیگر نیز رد شده است زیرا شورای امنیت اقدامی نکرده است.”

کیونگ یانگ شینمون ، 8 آوریل 1991

کیونگ یانگ شینمون ، 8 آوریل 1991

به گفته وزارت امور خارجه ، کره برای اولین بار در ژانویه 1949 ، حتی قبل از شروع جنگ کره ، سعی در عضویت در سازمان ملل داشت. موضوع الحاق کره جنوبی به سازمان ملل به عنوان دستور کار شورای جبران امنیت ماه آینده مطرح شد ، اما با وتو شوروی رد شد. همانطور که می دانید ، در آن زمان اتحاد جماهیر شوروی عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل بود. مخالفت اتحاد جماهیر شوروی در شورای امنیت که با یک سیستم متشکل از اعضای دائمی اداره می شود ، همیشه مچ پای کره را گرفته است. در نوامبر همان سال ، بحث هایی برای بررسی مجدد درخواست کره جنوبی برای پیوستن به سازمان ملل انجام شد ، اما مجدداً توسط اتحاد جماهیر شوروی تأیید شد و این امر در سالهای 1955 ، 1956 و 1958 پس از جنگ کره صادق بود. در نتیجه ، از آن زمان کره کره تلاش خود را برای عضویت در سازمان ملل متوقف کرده است. دلیل مخالفت اتحاد جماهیر شوروی چه بود؟ حداقل دلیل رسمی آن “این بود که کره به عنوان یک کشور به رسمیت شناخته نشد”.

در مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1948 ، یک سال قبل از اینکه کره اولین درخواست خود را برای پیوستن به سازمان ملل ارائه دهد ، قطعنامه ای تصویب شد که کره را به عنوان تنها دولت قانونی در شبه جزیره کره تعیین می کند. به لطف این ، دولت کره تلاش خواهد کرد سال آینده فقط از کره جنوبی به عنوان تنها دولت قانونی در شبه جزیره کره به سازمان ملل بپیوندد. اما شوراها مخالف هستند. اتحاد جماهیر شوروی که کره شمالی را به عنوان تنها دولت قانونی در شبه جزیره کره به رسمیت شناخت ، وتو را اعمال کرد و گفت اگر کره جنوبی با پیوستن به سازمان ملل موافقت کند ، این به منزله به رسمیت شناختن کره جنوبی به عنوان یک کشور است.

با ادامه وضعیتی که کره جنوبی نمی توانست به تنهایی به سازمان ملل بپیوندد ، دولت کره جنوبی جهت پیوستن به سازمان ملل متحد در سال 1973 تغییر جهت داد ، اما در آن زمان کره شمالی این مسئله را قبول نکرد و گفت: ” اگر کره جنوبی و کره شمالی جداگانه به سازمان ملل بپیوندند ، این تقسیم اصلاح خواهد شد “و اتحاد جماهیر شوروی هنوز کره جنوبی را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته است. بنابراین ، تلاش دیگری برای عضویت در سال 1975 نیز ناامید کننده بود. اتحاد جماهیر شوروی ، یکی از قدرتهای بزرگی که خط تقسیم در شبه جزیره کره را مشخص کرد ، حتی از طریق خط تقسیم مانع پیوستن به سازمان ملل شد.

سپس ، حدود المپیک 1988 سئول ، موقعیت اتحاد جماهیر شوروی تغییر کرد. در آن زمان ، به لطف جریانات پس از جنگ سرد ، جهان های غربی مانند ایالات متحده و همچنین کشورهای بلوک شرق مانند اتحاد جماهیر شوروی در المپیک سئول شرکت کردند. دولت کره همچنین روابط دیپلماتیک خود را با کشورهای بلوک شرق در سال 1989 از طریق دیپلماسی شمالی و در سپتامبر 1990 از طریق روابط دیپلماتیک با اتحاد جماهیر شوروی برقرار کرد. در همان سال ، آنها همچنین توافق کردند که یک نماینده تجاری با چین ایجاد کنند.

در آن زمان ، کره شمالی اصرار داشت که “پس از پیوستن مجدد به عنوان یک کشور واحد بپیوندد” ، اما دولت کره جنوبی با ذکر نمونه هایی از دستیابی آلمان و یمن به اتحادیه پس از پیوستن به سازمان ملل ، این موضوع را تکذیب کرد. در تاریخ 27 مارس ، کره شمالی نیز قصد خود را برای پیوستن به سازمان ملل اعلام کرد. و در 17 سپتامبر همان سال ، کره جنوبی برای شانزدهم و یکم و کره شمالی برای 160 ام به سازمان ملل متحد می پیوندد. از آن زمان ، کره در سال 1995 به عنوان یک عضو غیر اجرایی شورای امنیت انتخاب شد و در سال 2001 به سرعت جایگاه خود را با ریاست مجمع عمومی سازمان ملل گسترش داد.

سی امین نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تصویب الحاق کره جنوبی و کره شمالی به سازمان ملل.  عکس روزنامه کیونگ یانگ

سی امین نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تصویب الحاق کره جنوبی و کره شمالی به سازمان ملل. عکس مطالب روزنامه کیونگ یانگ

راستی. “الحاق به سازمان ملل” که دستیابی به آن بسیار دشوار بود ، می تواند در بالا بردن وضعیت کره م beثر باشد ، اما آیا این امر به امنیت کره نیز کمک می کند؟ از قضا ، کره در زمان جنگ کره ، زمانی که کره توسط نیروهای سازمان ملل پشتیبانی می شد ، عضوی از سازمان ملل نبود. علاوه بر این ، جنگ کره تقریباً تنها موردی بود که نیروهای سازمان ملل متحد به جنگ با اعضای دائمی شورای امنیت مانند اتحاد جماهیر شوروی ، چین و ایالات متحده اعزام شدند. این امر به این دلیل امکان پذیر بود که اتحاد جماهیر شوروی در آن زمان به جای رأی مخالف از حضور در شورای امنیت خودداری کرد و تایوان ، نه چین ، عضو دائمی هیئت مدیره بود. این نوع شانس (؟) ، با این وجود ، به ندرت پس از آن اتفاق افتاده است. به همین دلیل ، سازمان ملل متحد به دلیل سازمانی که “صلح را حفظ می کند” فقط در اختلافات بین کشورهای کوچکتر و کوچکتر که به نیروها مرتبط نیستند ، مورد انتقاد قرار گرفته است.

سازمان ملل تنها دو ماه پس از کودتای نظامی در میانمار بیانیه محکومیتی صادر کرد. آیا این بار نمی توان دوباره منافع ابرقدرت ها را حفظ کرد؟

این عطر است به فیس بوک بروید صفحه فیس بوک “سلام” را باز کردم. از آخرین اخبار مطلع شوید! (▶ رفتن به)


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *