ژانویه 17, 2022

هوای تهران برای هشتمین روز متوالی ناسالم است

[ad_1]
ایلنا: میانگین غلظت آلاینده های هوا در پایتخت در حال حاضر 109 است و کیفیت هوا برای گروه های آسیب پذیر ناسالم است.


هوای تهران برای هشتمین روز متوالی ناسالم است


سایت خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا در پایتخت ، در حال حاضر میانگین غلظت آلاینده های هوا در پایتخت 109 است و کیفیت هوا برای گروه های آسیب پذیر ناسالم است. این رقم در 24 ساعت گذشته 113 بوده و کیفیت هوا ناسالم بوده است.

گفتنی است تهران وارد هشتمین روز متوالی آلودگی هوا شده است و از ابتدای امسال تنها دو روز هوای پاک ، 95 روز هوای قابل قبول ، 18 روز هوای ناسالم برای گروه های آسیب پذیر و یک روز ناسالم دارد. هوا برای همه.

پیش بینی های انجام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می دهد که صبح پنجشنبه (15 ژوئیه 1400) ، همزمان با آغاز ترافیک ، کیفیت هوا در اکثر مناطق پرتردد به دلیل تجمع در یک گروه ناسالم برای گروه های حساس خواهد بود. ساعتها آلودگی افزایش نسبی سرعت باد در طول روز باعث پراکندگی آلاینده ها می شود ، اگرچه به دلیل افزایش روند دما و وجود فاکتورهای کافی برای تشکیل آلاینده های ازن ، در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده باعث کاهش کیفیت هوا در بعد از ظهر. وزش باد شدید تا اواخر روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و با وجود افزایش ترافیک عصرگاهی ، وضعیت قابل قبولی در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

با ادامه شرایط آب و هوایی تا صبح جمعه (25 ژوئیه 1400) ، ایجاد وضعیت قابل قبولی دور از انتظار نخواهد بود. در طول روز وزش باد به تدریج افزایش می یابد که شرایط مناسبی را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می کند ، اگرچه در بعد از ظهر امکان تولید و افزایش غلظت آلاینده های ازن ممکن است کیفیت هوا را در برخی مناطق کاهش دهد. با وزش باد نسبتاً شدید ، گسترش آلاینده ها و ایجاد وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق تا پایان جمعه پیش بینی می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *