ژانویه 30, 2023
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

همه چیز در مورد واکسن اسپیکوژن ایرانی + نحوه ثبت نام

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

میدانم ما به تازگی در مورد واکسن جدیدی صحبت کرده ایم به نام واکسن اسپیکوژنیک این واکسن محصول مشترک شرکت ایرانی سیناگن و شرکت استرالیایی Vaxine است و در استرالیا Cox-19 نامیده می شود. اما ما در مورد این واکسن چه می دانیم و آیا باید در آزمایش بالینی این واکسن شرکت کنیم یا خیر؟ واکسن اسپیکوژنیک تفاوت واکسن های دیگر تولید شده در کشور چیست و کدام واکسن خارجی مشابه است؟ چه کسی واجد شرایط انجام این آزمایش است و واکسن اسپایکوژن چه عوارضی دارد؟

اسپیکوژن چگونه تولید می شود؟

Spicogen گروهی از واکسن ها است که از خود ویروس استفاده نمی کند (تضعیف شده ، کشته شده یا حتی بخشی از ویروس). این واکسن از پروتئین های ویروس کرونا تولید شده در آزمایشگاه ساخته شده است و برای تحریک سیستم ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

این واکسن از دو قسمت آنتی ژن و کمکی تشکیل شده است. سیناگن ادعا می کند که مواد کمکی مورد استفاده در این واکسن به افزایش تولید آنتی بادی و کاهش عوارض جانبی این واکسن در مقایسه با نمونه های مشابه کمک کرده است.

چند دوز اسپایکوژن باید تزریق شود؟

واکسن در دو دوز تزریق می شود و فاصله بین هر دوز 21 روز خواهد بود.

تولید اسپیکوژن در چه مرحله ای است؟

مرحله دوم آزمایش بالینی واکسن ، توسعه یافته توسط شرکت سیناژن ، با تزریق 400 داوطلب به ایران انجام شد و نتایج این مرحله هنوز منتشر نشده است. با این حال ، این نتایج به سازمان غذا و دارو ارسال شده و سیناگن مجاز به شروع مرحله سوم آزمایشات انسانی است. بدیهی است که نتایج این مرحله کاملاً مطلوب است و دلیل تأخیر در انتشار آن درخواست شرکت استرالیایی برای بررسی این مطالعات به طور خاص قبل از انتشار است.

با این حال ، اکنون مرحله سوم آزمایش بالینی این واکسن در حال انجام است و ثبت نام نامزدها در وب سایت سیناگن (https://spikogen.com/trial/) انجام می شود. پیشتر اعلام شده بود که حداقل 17000 نفر در فازهای دوم و سوم با هم آزمایش می شوند. به گفته مدیر علمی بخش تحقیق و توسعه واکسن Spicogen ، ظرف 10 روز از شروع مرحله سوم (شنبه ، 7 اوت تا 16 آگوست) ، اولین دوز به 6300 نفر تزریق شد.

تخمین زده می شود که بیش از 17000 نفر برای شرکت در آزمون ثبت نام کرده اند ، اما همه واجد شرایط نیستند.

آیا Spicogen همان Pfizer است؟

اما نمونه مشابه این واکسن در جهان چیست؟ و آیا این همان Pfizer است که برخی ادعا می کنند Spicogen است؟

حقیقت این است که اسپایکوژن از نوع آرایش پیام رسان ، مانند واکسن های بیونیک / فایزر و مدرن ، و از نوع ویکتور ، مانند اسپوتنیک و جانسون-اندگنسون و واکسن سوئدی-انگلیسی نیست.

نمونه جهانی مشابه این واکسن novavax در ایالات متحده و sanofi در فرانسه است که هر دو هنوز مجوز اضطراری تزریق در ایالات متحده و اتحادیه اروپا را دریافت نکرده اند. اما انتظار می رود در هفته های آینده Novox مجوز تزریق اضطراری را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده دریافت کند. 200 میلیون دوز واکسن Novox باید در عرض 2 سال به اتحادیه اروپا ، 100 میلیون دوز به ایالات متحده و 1.1 میلیارد دوز به دیگر نقاط جهان تحویل داده شود.

آیا اسپیکوژن نمونه داخلی ندارد؟

این گفته نیز صحت ندارد. در ایران ، این واکسن نمونه هایی دارد ، واکسن مشترک کوبا-پاستور و همچنین واکسن تولید شده توسط موسسه رازی ، از همان فناوری استفاده می کنند ، یعنی. استفاده از پروتئین نوترکیب

آیا اسپیکوژن بهتر از برکت است؟

لازم به ذکر است که “بهترین واکسن مقرون به صرفه ترین واکسن است”. اما گاهی گفته می شود که فناوری مورد استفاده در واکسن های شبیه به اسپایکوژن استفاده از بخشی از پروتئین ویروسی بهتر از ویروس غیرفعال شده (مانند واکسن های برکت و سینوفارم) یا حتی ویروس های ناقل (واکسن های روسی و سوئدی) است.

زیرا گفته می شود استفاده از ویروس غیرفعال امنیت کمتری ایجاد می کند. همچنین ، این روش عوارض جانبی کمتری نسبت به روش ناقل ویروسی دارد.

همچنین اگر از ویروس تاج به خودی خود استفاده نشود ، احتمال ایجاد مشکل در حین تولید انبوه را کاهش می دهد. در عین حال ، استفاده از مواد کمکی در این روش ممکن است باعث ایجاد آنتی بادی بیشتر و در عین حال عوارض جانبی کمتر پس از تزریق شود.

مزیت اسپیکوژن نسبت به پاستور چیست؟

به نظر می رسد هر دو واکسن بر اساس پروتئین های نوترکیب ساخته شده اند و شباهت های زیادی با هم دارند. اما احتمالاً مزیت اسپایکوژن نسبت به پاستور و رازی این است که سیناگن در تولید پروتئین های نوترکیب تخصص دارد. به گفته مدیرعامل سیناگن هاله حامدی فر ، این شرکت در تولید پروتئین های نوترکیب تخصص دارد و اسپایکوژن یک پروتئین نوترکیب است. این شرکت ادعا می کند که دارای بزرگترین ظرفیت کشت سلول های پروتئینی نوترکیب در خاورمیانه است و تنها صاحب خط تولید بیوتکنولوژی مورد تأیید اتحادیه اروپا در منطقه است.

اگرچه این لزوماً به این معنا نیست که اسپایکوژن واکسن بهتری نسبت به واکسن هایی مانند پاستور و رازی است ، اما ممکن است تا حدی تأیید کند که مشکلات کمتری در فرایند تولید انبوه وجود خواهد داشت.

اسپیکوژن چند درصد ایمنی ایجاد می کند؟

آزمایش این واکسن هنوز کامل نشده است و سومین کارآزمایی بالینی حداقل دو ماه پس از تزریق دوز دوم برنامه ریزی می شود.

اما از آنجا که spicogen نمونه ای از واکسن مانند Novax است ، در این مرحله می توان سطح ایمنی ایجاد شده توسط این واکسن را نشان داد. Novox دارای بیش از 90 safety ایمنی و 100 prevention پیشگیری از مرگ و موارد شدید در برابر نسخه اصلی کرونا است. همچنین بیش از 80 safety ایمنی را در برابر نوع آلفا یا نوع انگلیسی فراهم می کند.

چه کسی می تواند در مرحله سوم آزمایش Spakogen شرکت کند؟

افراد 18 تا 50 سال ، افرادی که وضعیت جسمی پایداری دارند و نباید 3 ماه قبل از غربالگری به دلیل بیماری کنترل نشده دیگر در بیمارستان بستری شوند و شرکت کنندگان نباید باردار یا شیرده باشند و قصد بارداری تا 6 سال را ندارند. ماه ها.

همچنین افراد مبتلا به سرطان ، افراد مبتلا به بیماری های عصبی ، کسانی که علائم بیماری عروق کرونر قلب دارند ، افرادی که قبلاً واکسن های دیگری دریافت کرده اند ، افرادی که واکسن هایی مانند واکسن آنفولانزا را در طول 28 روز دریافت کرده اند ، افراد مبتلا به نارسایی کلیه ، بیماران مبتلا به هموفیلی نمی توانند در این آزمون شرکت کنید

همچنین متقاضیان حداقل 2 ماه بعد واکسینه نمی شوند. جزئیات بیشتر در وب سایت Spikogen موجود است.

چند دوز اسپایکوژن باید تزریق شود؟

متقاضیان ممکن است پس از دریافت واکسن تاج عوارض جانبی را تجربه کنند و احتمال بیشتری وجود دارد که دوز دوم را پس از دریافت واکسن دریافت کنند. اما این عوارض موقتی هستند و طی چند روز از بین می روند.

عوارض جانبی شایع شامل درد ، قرمزی و تورم در محل تزریق و همچنین خستگی ، سردرد ، دردهای عضلانی ، تب و لرز ، تهوع و استفراغ و تورم در زیر بغل است.

چند دوز اسپایکوژن باید تزریق شود؟

مدیر اجرایی سیناگن به خبرنگار فنا گفت: “این یکی دیگر از شرکت های استرالیایی به نام CSL است که در مرحله اولیه مطالعه نشان داد افرادی که واکسن دریافت کرده اند از نظر HIV و مرحله مثبت مثبت هستند.” او تحقیقات خود را متوقف کرد و این حادثه هیچ ارتباطی با شرکت واکسن سازی در استرالیا و محصول COVAX-19 نداشت.

اخیراً برخی رسانه ها به نقل از مدیر علمی بخش تحقیق و توسعه واکسن اسپایکوژن اعلام کردند که مرحله اول این واکسن با تأیید سازمان بهداشت جهانی به پایان رسیده و مقالات آن منتشر شده است. با این حال ، سیناژن این موضوع را رد کرد.

در واقع ، مطالعات مرحله اول و دوم Spikogen به نمایندگان WHO ارائه شده است ، اما چندین ماه طول می کشد تا درخواست شود تا در لیست این سازمان قرار گیرد و مطالعات مرحله سوم باید به طور کامل تکمیل شود.

چند دوز اسپایکوژن باید تزریق شود؟

در مرحله سوم آزمایشات بالینی ، از هر چهار داوطلب یک نفر واکسن پلاسبو دریافت می کند. بنابراین این س forال برای بسیاری از داوطلبان این است که چه زمانی از نوع تزریق خود مطلع خواهند شد؟ طبق تعهد نامه ای که داوطلبان در ابتدای آزمون گرفته اند ، داوطلبان باید از زمان ورود به آزمون به مدت 6 ماه در آزمون بمانند و به عنوان یک قاعده کلی ، نباید از دریافت واکسن مطلع شوند. یا ایمن سازی با این حال ، برخی از داوطلبان گفتند که به طور شفاهی به آنها گفته شده است که اگر واکسن یا دارونما را دو ماه پس از شروع مطالعه واکسیناسیون دریافت کنند ، به آنها اطلاع داده می شود. مدیرعامل سیناگن نیز در این زمینه گفت: “تصمیم گیری در مورد این موضوع با ما نیست و کمیته اخلاق ملی ، وقتی مناسب تشخیص داد ، به ما می گوید نوع تزریق را اعلام کنید و این شرکت هیچگونه اختیاری برای اعلام این مشکل ندارد. به “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *