دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

میراث حسن روحانی برای ابراهیم رئیسی

[ad_1]
روزنامه اصلاح طلب اعتماد گفت: دولت روحانی چهار چالش عمده اقتصادی را برای رئیس جمهور و دولت جدید به ارث برده است.


میراث حسن روحانی برای ابراهیم رئیسی


پایگاه خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

اعتماد می نویسد: حسن روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی از نهادهای مربوطه خواست گزارش های لازم را درباره وضعیت اقتصادی کشور و اقدامات انجام شده توسط رئیس جمهور تازه انتخاب شده ارائه دهند. از آنجا که مهمترین چالش دولت بعدی معیشت ، تورم ، کاهش شدید ارزش پول ملی و کاهش قدرت خرید بود ، به نظر می رسید که تلاشهای دولت و پارلمان برای بهبود اوضاع تا سال 1402 به “اقتصاد” تعمیم یافته است. اگرچه مشخص نیست که گزارش وضعیت اقتصادی شامل چه بخشهایی می شود ، دولت آینده با تورم سالانه 41 درصد و نقدینگی بیش از 3.6 تریلیون تن تا پایان ماه مه سال جاری مواجه است ، کسری بودجه احتمالی 300 تریلیون دلار سال و شیب شدید قیمت مسکن در سالهای 97 تا 1400.

بر اساس آخرین گزارش تحولات اقتصاد کلان و اقدامات بانک مرکزی در اردیبهشت امسال ، نقدینگی کشور به 3601 تریلیون تن رسید. در بخشی از این گزارش ، بانک مرکزی می گوید که «رشد نقدینگی و پایه پولی در دوازده ماه منتهی به پایان ماه مه 1400 به ترتیب به 8.38٪ و 6.30٪ رسید. همچنین حجم نقدینگی در پایان ماه مه 1400 نسبت به پایان سال “1399” معادل 6.3 درصد رشد نشان می دهد که نسبت به رشد متغیر در مدت مشابه سال گذشته (0.5 درصد) کاهش 4.1 واحد درصد. ” با مقایسه آمارها با آنچه که بانک قبلاً به عنوان شاخص های اقتصادی تا ماه دسامبر منتشر کرده بود ، می توان نتیجه گرفت که علاوه بر رسیدن به بیش از 3.6 تریلیون تن نقدینگی ، در ماه مه نقدینگی 112 تریلیون تن افزایش یافته است ، که به عبارت دیگر ، حدود 3.700 میلیارد تن در روز این م institutionسسه پولی در بخش دیگری از گزارش خود می گوید: “پایه پولی در ماه مورد نظر نسبت به پایان سال 1399 3.7 درصد افزایش نشان می دهد که در مقایسه با رشد متغیر در مدت مشابه سال گذشته (2 ، 6 درصد) به درصد 1.1 درصد افزایش یافته است. “افزایش پایه پولی در ماه مه امسال عمدتا به دلیل افزایش سقف حقوق در حساب خزانه بر اساس قانون بودجه 1400 است.” پایه پولی نیز به حدود 490 تریلیون تن رسید که نشان می دهد 28 تریلیون تن در یک ماه و 933 میلیارد تن در یک روز توسط بانک مرکزی چاپ شده است.

بر اساس مطالعه برنامه هزینه ها و درآمدهای خانوارهای کشور در سال 1998 ، 75 درصد از هزینه های خانوارهای شهری و 61 درصد از هزینه های خانوارهای روستایی در بخش کالاها و خدمات غیر غذایی 48 و 30 درصد بوده است. هزینه های مسکن خانوارهای شهری و روستایی در همین حال ، در پایان سال 1998 ، هزینه متوسط ​​هر متر مربع از یک بلوک آپارتمان در تهران حدود 15 میلیون تن بود. در حالی که این رقم ، بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن در پایتخت به 28 میلیون و 796 هزار تن رسیده است. مقایسه داده های بازار مسکن نشان می دهد که در دو ماه اول 1998-1400 ، حدود 62 درصد از تعداد معاملات کاهش یافته و 142 درصد به متوسط ​​قیمت هر متر مربع مسکن در تهران اضافه شده است. این بدان معناست که تعداد معاملات از 15 551 واحد در سال 1998 به

امسال به 6 هزار و 32 واحد رسیده است و متوسط ​​قیمت هر متر مربع واحد مسکن از حدود 12 میلیون تن به 29 میلیون تن افزایش یافته است. این در حالی است که یک کارگر با حقوق سه میلیون و پانصد هزار تن باید دو میلیارد و سیصد میلیون تن برای خرید خانه های 80 متری در تهران هزینه کند.

عدم تعادل بانکی یک تراژدی دیگر برای رئیس جمهور جدید است. اگرچه این چالش برای دیروز یا امروز نیست و چندین سال است که سیستم بانکی را گرفتار کرده است ، اما روش های اصلاح آن کند است و دولت جدید راه درازی در پیش دارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *