ژانویه 17, 2022

مقام ارشد اروپا از توانایی های موشکی حماس متحیر مانده است

[ad_1]

سایت خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

یک مقام ارشد اروپایی که خواست نامش فاش نشود ، به رویترز گفت: “این بار ما از توانایی موشکی حماس بسیار متعجب شده ایم ، آنها موشک های دوربرد دارند مانند هرگز.”

در رژیم صهیونیستی ، دو جنبش حماس و جهاد اسلامی و سایر گروه های مبارز فلسطینی 4360 موشک از غزه شلیک کردند.

سخنگوی اسرائیلی به رویترز گفت: “باید راهی بهتر برای کنترل آنچه به نوار غزه وارد می شود و نحوه نظارت بر آن و محل استفاده کالاهای وارداتی پیدا شود.

سخنگوی حماس سامی ابو زهری از طریق تلفن به رویترز گفت که حماس تجربه خود را در صنعت موشک بهبود بخشیده و دیگر نیازی به کمک ندارد.

نماینده اروپا افزود: موضوع خیلی دشوار نیست ، هر ماه فردی از قطر با کیسه های پول همراه با تعدادی از سربازان اسرائیلی برای پرداخت حقوق کارمندان اداری حماس می آید و سپس ناپدید می شود.

یک مقام غربی که فعالیت های حماس را از نزدیک رصد می کند ، گفت: “این جنبش می تواند از اوراق بهادار سرمایه گذاری به ارزش صدها میلیون دلار در شرکت های خاورمیانه استفاده کند.”

وی افزود حماس 40 شرکت در ترکیه ، امارات ، سودان ، عربستان سعودی و الجزایر دارد که عمدتا در املاک و مستغلات و زیرساخت ها فعالیت می کنند.

یک مقام غربی دیگر گفت حماس می تواند از خیریه های طرفدار فلسطین در مناطق مختلف اروپا درآمد کسب کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که واشنگتن به تلاش برای شناسایی و پیگرد قانونی افراد و سازمانهایی که از حماس حمایت می کنند ادامه خواهد داد ، در حالی که فشار بر شرکای خارجی را برای تحریم و اقدام علیه جنبش ادامه می دهد.

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ، پنجشنبه گذشته اعلام كرد كه كمكها بلافاصله با هماهنگی تشكیلات خودگردان فلسطین به غزه ارسال می شود ، بنابراین به حماس اجازه داده نمی شود كه زرادخانه نظامی خود را به راحتی بازسازی كند.

دنیس راس ، یک مقام سابق آمریکایی که هدایت تلاش های صلح فلسطین و اسرائیل را بر عهده دارد ، گفت: “از یک طرف ، مصری ها یا از سوی دیگر ممکن است مجبور شوند کالاهای وارداتی را کنترل کنند و نحوه استفاده آنها را رصد کنند.” حضور در غزه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *