ژانویه 30, 2023
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

مقابله با بحران آلودگی پلاستیک جهانی از طریق یک انتقال اقتصادی دایره ای

[ad_1]

سیستم اقتصادی کنونی در جهان متکی به دسترسی به منابع ارزان و به راحتی در دسترس است. زباله هایی که در محیط های ساحلی و دریایی ما جمع می شوند ، علامت قابل توجهی از این مدل جمع آوری و دفع است که به عنوان یک اقتصاد خطی نیز شناخته می شود. در سال های اخیر ، زباله های بسته بندی پلاستیکی یکبار مصرف به یک نگرانی عمده تبدیل شده است: در سال 2015 ، تقریباً 47٪ از زباله های پلاستیکی تولید شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد.

خصوصیاتی که باعث می شود این نوع مواد در حفظ کالاها م effectiveثر باشد و در حجم زیادی تولید شود ، همان مواردی است که آن را مشکل ساز می کند – بسته بندی های پلاستیکی یکبار مصرف اغلب سبک ، ارزان ، انعطاف پذیر بوده و برای هزاران سال دوام می آورند. با این حال ، مقدار کم آن بازیافت و فروش مجدد را دشوار می کند ، در نتیجه باعث سو mis مدیریت و دفع نامناسب می شود.

آسیا قلب بحران آلودگی پلاستیک جهانی است که از این اقتصاد خطی ناشی می شود. در سال 2015 ، Ocean Conservancy تخمین زد که تا 60٪ آلودگی پلاستیک دریایی از پنج کشور آسیا ناشی می شود: فیلیپین ، اندونزی ، تایلند ، ویتنام و جمهوری خلق چین (PRC). یک روش برای کاهش ضایعات یکبار مصرف پلاستیکی ، حرکت به یک اقتصاد دایره ای است. اقتصاد دایره ای الگوهای تولید و مصرف فعلی را به گونه ای تعریف می کند که تجارت و رشد از مزایای مثبت اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی در زنجیره های تأمین ، مدل های تجاری و چرخه های زندگی ، از انتخاب مواد اولیه ، طراحی محصول / خدمات گرفته تا بازیافت و نشت پشتیبانی می کند. زندگی همانند اقتصاد خطی ، اقتصاد دایره ای همچنان برآوردن نیازهای اساسی انسان و ایجاد منافع اقتصادی است ، اما حداقل تأثیر را بر محیط زیست می گذارد. مدیریت موثر منابع در یک اقتصاد دایره ای می تواند 9 تا 25 میلیون شغل ایجاد کند. سرمایه گذاران خصوصی می توانند در نتیجه کاهش هزینه مواد اولیه و ارتقا of اشتغال و نوآوری تا سال 2030 تا 2.9 تریلیون دلار در سال صرفه جویی کنید.

ویروس کرونا ویروس (COVID-19) نه تنها دکمه مکث را در اقتصاد جهانی و زندگی روزمره فشار داده است ، بلکه زنجیره ارزش زباله را مختل کنید و ضایعات پزشکی و پلاستیکی را به میزان قابل توجهی افزایش داد. این فرصتی برای بازیابی ، استفاده از مدلهای پایدارتر ، ایجاد وسایل معیشتی سازگار با محیط زیست و پایدار و پیشرفت نوآوری فناوری فراهم می کند. نوآوری در فناوری می تواند به مشاغل ، دولت ها و جوامع کمک کند تا سریعتر و کارآمدتر به سمت یک اقتصاد دایره ای فراگیر حرکت کنند.

پنج روش می تواند منجر به این تغییر شود:

1. افزایش سرمایه گذاری در سیستم ها و زیرساخت های مدیریت پسماند جامد کارآمد.

یک راه حل این است که فرآیندهای موجود در زنجیره ارزش زباله را دیجیتالی کنید. در یک نتیجه گیری عجولانه چالش دیجیتال ADB برای دیجیتالی کردن جمع آوری زباله از طریق تصفیه ، ردیابی و بازیافت تا دفع، گروه برنده اطمینان، نشان داد که چگونه برنامه تلفن همراه آنها داده های سطح بالای GIS ، مشارکت جامعه ، شفافیت و توانمندسازی زنان را ادغام می کند ، که منجر به درآمد بیشتر برای آسیب پذیرترین افراد در زنجیره تأمین می شود.

2. تقویت سیاست ها ، مقررات و تعهدات دولت برای اقتصاد پلاستیکی دایره ای.

برای تحریک بازار و ایجاد اقتصاد جدید پلاستیک ، به محیط مناسب و مناسب برای تغییر شکل طراحی ، استفاده و بازیافت بسته بندی پلاستیک نیاز داریم. دولت اندونزی هدف بلند پروازانه خود را کاهش 70 درصد زباله های پلاستیکی دریایی تا سال 2025 قرار داده است. طراحی مجدد محصولات پلاستیکی با ارزش بالا و بسته بندی برای استفاده مجدد یا بازیافت یکی از پنج استراتژی موجود در برنامه اقدام برای زباله های دریایی است. این شامل توسعه یک برنامه یا موسسه طراحی بسته بندی پیشرو در جهان در اندونزی است که دولت ها ، شرکت ها و دانشگاه ها را گرد هم می آورد تا اطمینان حاصل کند که طراحی متناسب با نیازهای خاص سیستم های جمع آوری زباله و بازیافت بازار در حال ظهور است.

3. افزایش تعهدات ذینفعان و تعهدات زنجیره ارزش برای مبارزه با آلودگی پلاستیک و معرفی روشهای اقتصاد دایره ای.

در سطح ملی ، منطقه ای و جهانی ، چندین اتحادیه و ائتلاف با مشارکت سازمان های جامعه مدنی ، شرکت ها ، جمع آوری زباله ها ، شرکت های بازیافت و دولت ها برای دستیابی به اهداف کاهش و بازیافت زباله ، مانند مشارکت جهانی برای اقدامات پلاستیکی، مشارکت های ملی برای اقدامات پلاستیکی ، اتحاد برای دفع زباله های پلاستیکی، از شر پلاستیک خلاص شویدو تایلند مشارکت دولتی و خصوصی برای پلاستیک و مدیریت پسماند.

4- در مدل های تحویل فعلی تجدید نظر کرده و در زمینه نوآوری ، پروژه های آزمایشی و پروژه های نمایشی سرمایه گذاری کنید.

در بسیاری از کشورهای آسیایی ، بسیاری از محصولات مراقبت شخصی و مراقبت از منزل در کیسه های یکبار مصرف موجود است. محاسبه شده است که فیلیپین 163 میلیون کیسه یکبار مصرف در روز دارد. در سال 2018 آموزش دفع زباله های پلاستیکی دریایی (SWEEP) این پروژه آزمایشی از سیستم های میکرو شارژ را در هشت فروشگاه کوچک فیلیپین راه اندازی کرد. کالاهای خانگی با سرعت بالا ، مانند نرم کننده ، روغن پخت و پز ، سرکه و سس سویا ، در محفظه های قابل استفاده مجدد توزیع می شوند یا به مقدار فزاینده و قیمت تبدیل می شوند ، مشابه محصولات موجود در کیسه های یکبار مصرف. فقط در مدت هفت ماه ، پروژه نمایش توانست از استفاده و دفع 45000 قطعه پلاستیک جلوگیری کند.

5. از دیگران بیاموزید.

اقتصاد مدور برای بسیاری از دولتها و سازمانها قلمرو ناآشنایی است ، اما موارد موفقیت آمیز و مدلهای کار وجود دارد که می توان از آنها الهام گرفت. جمهوری خلق چین پیشرفت چشمگیری داشته است. از سال 2016 برنامه مسئولیت تمدید شده تولید کننده با الکترونیک ، اتومبیل ، باتری های اسید سرب و صنعت بسته بندی سرو کار دارد. این قانون از تولیدکنندگان خواسته است تا سیستمی را برای بازیافت محصولات استفاده شده یا منسوخ شده توسط خود یا اشخاص ثالث تنظیم کنند. مقدار مواد بازیافتی و بازیافتی باید با حجم فروش تولیدکنندگان مطابقت داشته باشد.

ADB با درک نقش ارزشمندی که نوآوری فناوری در انتقال به یک اقتصاد دایره ایفا می کند ، فعالیت خود را آغاز کرده است چالش نوآوری فناوری (TIC) برای جلوگیری از زباله های پلاستیکی. TIC به دنبال فناوری های دیجیتالی یا مکانیکی برای جلوگیری از زباله های پلاستیکی است که می تواند پشتیبانی کند (i) تبدیل سیستم های موجود برای تأمین کالاهای مصرفی سریع ، مانند مواد غذایی ، نوشیدنی ها و محصولات مراقبت شخصی یا خانگی ، برای استفاده مجدد و بارگیری مجدد مدل ها و / یا (ii) خدمات لجستیک معکوس که برای بازگرداندن کالاهای استفاده شده و بسته بندی به مشاغل یا خرده فروشان و بیشتر به مقصدی که ارزش و دفع محصولات و مواد را با مسئولیت پذیری طراحی کرده باشد ، طراحی شده اند. آخرین مهلت ارسال اظهار علاقه 27 نوامبر 2020 است.

زباله های یکبار مصرف پلاستیکی یک مشکل بزرگ است که نیاز به راه حل های بزرگ دارد. نوآوری در فن آوری عامل کلیدی در گذار به اقتصاد دایره ای فراگیر ، عادلانه و مبتنی بر علم است.

این مقاله در ابتدا توسط بانک توسعه آسیا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *