دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

محمدجواد جمالی: برخورد با طالبان راحت تر از آمریکایی هاست

[ad_1]

مورد خاص “نامه نامه” / راز سکوت تلخوی گفت: “آمریکایی های منطقه و افغانستان از نظر اجتماعی و اقتصادی به ایران نیاز ندارند ، اما اگر طالبان به عنوان یک دولت به قدرت برسند ، باید بسیاری از نیازهای خود را از طریق ایران برآورده کنند ، بنابراین نمی توانند مانند دشمن باشند.” تجزیه و تحلیل فقط به ایران نگاه کنید.


محمدجواد جمالی: برخورد با طالبان راحت تر از آمریکایی هاست


پایگاه خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

محمدجواد جمالی نوبندگانی در مورد سکوت ایران در برابر طالبان در گفت وگو با خبرنگار نیوز گفت: “مسئله افغانستان امروز بسیار پیچیده تر از حد انتظار است ، زیرا بازیگران خارجی زیادی از جمله آمریکایی ها ، روس ها ، ترک ها ، ناتو ، هندی ها حضور دارند.” پاکستانی ها ، بنابراین عربستان سعودی ، امارات و قطر موضع بسیار پیچیده ای در مورد افغانستان دارند.

وی افزود: من معتقدم خروج آمریکایی ها از افغانستان یک سری محاسبات است که شامل کشورهای منطقه مانند ایران از نظر مسائل امنیتی و اجتماعی در افغانستان می شود. از سوی دیگر ، دولت مرکزی افغانستان نتایج بسیار ضعیفی در برقراری امنیت و ثبات در آن کشور داشت ، زیرا تنها بر نیروهای ایالات متحده و ناتو متکی بود.

این تحلیلگر سیاست خارجی با اشاره به مواضع جدید طالبان گفت: این مواضع با رویکرد خشونت آمیز طالبان در گذشته مغایرت دارد و با توجه به اینکه وعده های دولت مرکزی افغانستان محقق نشده است ، می توان گفت که امروز طالبان حتی نسبتا پذیرفته.. “کشور کشف کرده است.

وی ادامه داد: ایران تقریباً به این نتیجه رسیده است که طالبان بخشی از افغانستان یا کل کشور خواهند بود ، بنابراین موضع چسبنده تری خواهد گرفت. از سوی دیگر ، ما در آستانه جابجایی دولت هستیم و روابط دیپلماتیک ما در دولت جدید هنوز شکل نگرفته است ، که شاید یکی از دلایل اتخاذ موضع محافظه کارانه ایران باشد.

یکی از اعضای کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم درباره “خطر کمتر طالبان برای ایران از سوی آمریکا” گفت: طالبان با آمریکا برابر نیستند. آنها می خواهند همسایه دائمی بقیه مناطق باشند. از سوی دیگر ، اگرچه به نظر می رسد طالبان از تجربیات خود در 30 سال گذشته درس گرفته اند ، اما این تصور درست نیست که طالبان دست از دشمنی های ایدئولوژیکی و ایدئولوژیکی خود برداشته اند.

وی افزود: طالبان می خواهند در افغانستان حکومت کنند و تنها در سایه امنیت می توانند به این هدف برسند ، بنابراین باید دید واقع بینانه ای نسبت به امور داشته باشند. افغانستان به آبهای آزاد دسترسی ندارد و امروزه بسیاری از موانع اقتصادی و ترانزیتی افغانستان در دست ایران است. با این توضیح می توان نتیجه گرفت که برخورد با آنها راحت تر از آمریکایی هاست.

جمالی یادآور شد: آمریکایی های منطقه و افغانستان از نظر اجتماعی و اقتصادی به ایران احتیاج ندارند ، اما طالبان ، اگر به عنوان یک دولت به قدرت برسد ، باید بسیاری از نیازهای خود را از طریق ایران تأمین کند ، بنابراین نمی تواند فقط یک دشمن باشد. به

وی در مورد تأثیرات امنیتی و اجتماعی بر طالبان در افغانستان افزود: با توجه به تعداد زیاد مهاجرین افغان در ایران ، تکفیرها و موقعیت ایدئولوژیک طالبان ممکن است موج مهاجران افغان به ایران را تشدید کند و مشکلات امنیتی ما افزایش یابد. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *