فوریه 6, 2023
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

شکست ادعایی حمله گسترده طالبان در پنجشیر

[ad_1]

پایگاه خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

اگرچه آنها با حل و فصل مسالمت آمیز مساله پنجشیر مخالف بودند ، اما برخی رسانه ها مدعی شدند که طالبان دیشب حمله گسترده ای را در این منطقه آغاز کرده اند که شکست خورد.

برخی منابع اشاره می کنند که درگیری در حومه شهر ادامه دارد.

جبهه مقاومت پنجشیر به رهبری احمد مسعود گفت که شب گذشته چندین پایگاه طالبان را در منطقه «هووک» در شمال پنجشیر و هم مرز با ولایت بغلان تصرف کرده و تلفات جانی زیادی به بار آورد.

این جبهه همچنین اعلام کرد که شب گذشته شهر چاریکار ، مرکز ولایت پروان در شمال کابل را تصرف کرده و صدها تن از اعضای آن در درگیری ها کشته یا زخمی شده اند.

برخی منابع دیگر نیز گفته اند که طالبان اینترنت و شبکه های برق را در ولایت پنجشیر قطع کرده اند.

در همین حال ، طالبان اعلام کردند که شهر شاتل در پنجشیر را تحت کنترل خود درآورده اند ، اما نیروهای مقاومت پنجشیر اعلام کردند که تمام راههای منتهی به پنجشیر را تحت کنترل خود دارند و حملات طالبان به شهر شاتل دفع شده است.

پیشتر ، امیرخان متکی ، رئیس کمیسیون دعوت ها و دستورالعمل های طالبان گفته بود که مذاکرات با جبهه مقاومت پنجشیر شکست خورده و شکست خورده است.

به گفته وی ، آرامش و شادی در سراسر افغانستان برقرار است ، اما پنجشیر از این آرامش و خوشبختی محروم است.

وی از مردم پنجشیر خواست تا با یکدیگر مشورت کنند و به رهبران نظامی بگویند که اکنون که ایالات متحده و ناتو از افغانستان خارج شده اند ، بهتر است اوضاع از طریق مذاکرات بهبود یابد ، در غیر این صورت چنین نخواهد شد.

وی در آن بیانیه گفت: ما بارها با رهبران پنجشیر به شیوه های مختلف و در شهرهای مختلف صحبت کرده ایم ، اما این مسئله هنوز حل نشده است.

پیشتر خبرگزاری تاس روسیه گزارش داده بود که در درگیری های اخیر بین طالبان و جبهه مقاومت پنجشیر 300 تن از اعضای طالبان کشته شده اند.

طالبان همچنین گفت که خواسته های احمد مسعود از جمله پنجشیر به عنوان منطقه امن اعلام شده و طالبان در امور او دخالت نمی کند ، غیر قابل قبول است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *