اکتبر 25, 2021

سطح آب در بندها و دریاچه های دنیزلی به زیر حد طبیعی رسید

[ad_1]

تمام سال در دنیزلی ته نشینیاین واقعیت که لانه زیر هنجارهای فصلی است ، از خشکسالی در سدها و مخازن خبر می دهد. اتاق خواب مشترکبسیاری از نقاط سطح آب نسبت به سالهای گذشته باعث ایجاد نگرانی شده است. مانند سایر مناطق کشور و دنیزلی سطح آب در سدها و دریاچه ها زیر نرمال بود سطح آب در مقایسه با دوره های گذشته تقریباً به سطح غیر موجود کاهش یافته است. افت شدید سطح آب در سدهای آبیاری باعث شده تا کشاورزان به فکر فرو روند. طبق اعلام اداره کل هواشناسی ، منطقه اژهبارش ، 55 درصد در مقایسه با نرمال فصلی ، در سال گذشته باران های پاییزیبا توجه به کاهش 33 درصدی دریای اژه دارای کمترین پاییز بارانی در 40 سال گذشته است. یکی از مهمترین سدها برای آب آشامیدنی و آبیاری در شهر فرماندار رجب یازیکیو اوغلو و سد های هوناز آکباشافت جدی سطح آب در آب از هوا با هواپیمای بدون سرنشین مشاهده می شود.

“من اولین بار سطح آب را خیلی کم دیدم”

عرفان چام ، تولید کننده شرکت هوناز ، گفت: «سال گذشته سطح آب سد هوناز بالا بود. امسال به دلیل بارندگی کم ، سطح آب بسیار کم است. در حال حاضر آب زندگی دنیزلی بسیار ضعیف است. شهروندان ما در مساجد دعای باران می کنند. فقط 2 روز باران بارید و امیدوارم باران بیشتری ببارد و سدهای ما پر از آب شود. برای اولین بار از زمان ساخت سد هوناز دیدم که سطح آب خیلی پایین است. هنگامی که برای اولین بار ساخته شد ، سطح آب بسیار بالا بود و آب به مزارع می آمد. وی گفت: کشاورزان خوشحال بودند اما اکنون کشاورزان نمی توانند آبیاری کنند و خشکسالی وجود دارد.

سطح آب در سدها و دریاچه های دنیزلی به زیر حد طبیعی رسیدسطح آب در سدها و دریاچه های دنیزلی به زیر حد طبیعی رسیدسطح آب در بندها و دریاچه های دنیزلی به زیر حد طبیعی رسید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *