دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

تحرک سنگین دنیا: ورود آنتروپوسن

[ad_1]

کمبودهای ما از زمان آخرین عصر یخبندان همیشه ما را حتی در میان اجداد دورمان نیز رانده است. نه با سرعت و نه قدرت شکار طعمه های بزرگ ، نه دندان های تیز و چنگال برای از هم پاشیدن گوشت ، نیزه ها ، چاقوهای سنگ چخماق ، خراش ها را بداهه ساختیم. فاقد پوست ضخیم ، پوست حیوانات دیگر را گرفتیم. با کاهش یخ ، ما وسایل بیشتری برای بقا و آسایش اختراع کردیم – خانه های سنگی ، گاوآهن ، وسایل نقلیه چرخ دار. همه این اختراعات باعث شد كه واحه های كوچك تمدن از یك صحرای طبیعی كه بی پایان به نظر می رسید ، خارج شوند.

ایده یک جهان طبیعی که بیش از بشریت و آفرینش های آن پدیدار شده است ، حتی در دوران معاصر نیز به حیات خود ادامه داده است – فقط برای ترس از تغییر اوضاع و تغییر شکل آب و هوا و گونه ها با اقدامات ما. چگونه ممکن است این اتفاق بیفتد ، با وجود ما بسیار کوچک و طبیعت بسیار بزرگ؟

اکنون یک مطالعه جدید در طبیعت توسط تیمی از دانشمندان از موسسه ویزمن در اسرائیل بر این دیدگاه غلبه می کند. ساخت و سازهای ما اکنون – واقعاً شبح وار ، همین امسال – به جرمی رسیده اند که تمام موجودات زنده روی زمین دارند. فعالیت انسانی نیز به سرعت در حال رشد است ، در حالی که طبیعت همچنان در حال کوچک شدن است. فیلمنامه علمی تخیلی در یک سیاره مهندسی در اینجا موجود است.

به نظر می رسد یک مقایسه ساده است و در عین حال در عمل بسیار دشوار است. اما این تیم روشی برای مقابله با چنین چالش های ناممکن دارد. چند سال پیش ، آنها اولین بخش از معادله را توسعه دادند ، جرم همه زندگی روی زمین – از جمله ماهیان موجود در دریا ، میکروب های موجود در خاک ، درختان روی زمین ، پرندگان در هوا و بسیاری دیگر. در حال حاضر ، وزن زیست کره زمین چیزی کمتر از 1.2 تریلیون تن (ماده خشک ، بدون احتساب آب) است و درختان خشکی قسمت عمده آن را تشکیل می دهند. قبل از اینکه مردم پاکسازی جنگل ها را شروع کنند نوعی دو برابر بود – و هنوز هم در حال کوچک شدن است.

اکنون این تیم به آماری از انواع تولیدات صنعتی و جریان های انبوه رسیده است و رشد از اوایل قرن 20 میلادی به گفته آنها “توده انسانی” را بازسازی کرده است. اینها همه چیزهایی است که ما می سازیم – خانه ها ، ماشین ها ، جاده ها ، هواپیماها و چیزهای بیشمار دیگر. مدلی که آنها پیدا کردند کاملاً متفاوت بود. چیزهایی که ما ساختیم در سال 1900 به حدود 35 میلیارد تن رسید ، در مقایسه با اواسط قرن 20 تقریباً دو برابر شد. سپس این طغیان سعادت پس از جنگ جهانی دوم نامیده شد شتاب عالیو چیزهای ما چندین بار در پایان قرن به بیش از نیم تریلیون تن افزایش یافت. در 20 سال گذشته ، دوباره دو برابر شده است تا برابر جرم همه موجودات زنده امسال شود. در سالهای آینده ، دنیای زنده بسیار بزرگتر خواهد شد – در صورت ادامه روند فعلی ، سه بار تا سال 2040.

این کارهایی که ما انجام می دهیم چیست؟ اکنون تنوع استثنایی و انفجاری دارد. تعداد “گونه های فنی“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم 9 میلیون گونه در زمین و تعداد آنها حتی از قدرت محاسباتی مهیب این تیم بیشتر است. اما موارد ما را می توان به مواد تشکیل دهنده تقسیم کرد ، که بتن و سنگدانه ها سهم عظیمی از آنها را دارند – حدود چهار پنجم. سپس آجر ، آسفالت و فلزات می آیند. در این مقیاس ، پلاستیک ها ماده ثانویه ای هستند – و هنوز هم جرم آنها از همه حیوانات روی زمین بیشتر است.

این یک مطالعه آشکار ، دقیق و کاملاً روشن است که اندازه گیری ها شامل چه مواردی می شوند و چه مواردی را حذف می کنند. به عنوان مثال ، سنگها و زمین با بولدوزر و محوطه سازی به عنوان اساس سازه های ما و همچنین کلیه سنگهای زائد تولید شده در هنگام استخراج مواد تشکیل دهنده نیستند: در حال حاضر تقریبا یک سوم تریلیون تن از این مواد هر ساله منتقل می شود. هنگام شخم زدن زمین های کشاورزی و پشت سرگذاشتن سدها ، مواد دیگری را که ما از آن استفاده می کنیم و به طرق دیگر سو abuse استفاده می کنیم ، اضافه کنید و مردم به طور تجمعی از برخی استفاده و دور انداخته اند 30 تریلیون تن از منابع مختلف زمین.

به هر طریقی که کیک را برش دهید ، آخرین نکته تیم در مطالعه پیشگامانه آن خانه است و به نظر می رسد تحلیل اخیر دیگری ما هر دو کار کردیم از اواسط قرن بیستم ، زمین به سمت مسیری جدید و کنترل شده توسط انسان در حرکت است – مسیری که شرایط پایدار دوران هولوسن را ترک می کند و وارد دنیای جدید نامشخص و سریع در حال تغییر می شود. آنتروپوسن. وزن شواهد در اینجا غیرقابل بحث است.

این مقاله در ابتدا توسط گفتگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *