دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

تأملاتی در توافق پاریس ، 5 سال بعد

[ad_1]

12 دسامبر سال 2020 ، پنجمین سالگرد توافق نامه آب و هوای پاریس بود. آ اجلاس اقلیمی به میزبانی انگلستان ، فرانسه و سازمان ملل این رویداد را رقم زد. سران دولت های حدود 70 کشور به همراه مدیران عامل ، شهرداران و رهبران جامعه مدنی تعهداتی را پذیرفته اند.

بسیاری از ما در مورد یک سوال مهم تأمل می کنیم: پنج سال بعد ، آیا معامله پاریس جواب می دهد؟

اول ، شما باید خود معامله را درک کنید. این یک آزمایش جسورانه ، غیرمعمول و غیرشهودی در اقدام جمعی جهانی در میان 194 امضاکننده آن بود. برخلاف همه توصیه های کتاب های درسی ، در اطراف ساخته شده است داوطلبانه تعهدات با بدون مجازات برای شکستن وعده ها چگونه چنین توافقی می تواند برای حل بزرگترین شکست بازار تاریخ ، که مشکلات سواران رایگان زیاد بود ، کاری انجام دهد؟ مطمئناً دولت ها قول کمی می دهند و حتی کمتر هم تحویل می دهند؟

این ناسازگاری آشکار در واقع نبوغ معامله بود. در سال 2015 ، سیاست ، اقتصاد و علم به سادگی در مرحله ارائه یک پیمان جهانی از بالا به پایین با تعهدات و روش های درمانی نبودند. بلکه زمینه فراهم آوردن فرایندی بود که از طریق آن تعهدات اولیه ضعیف هر 5 سال یکبار کنترل ، بررسی ، اجرا و (امیدوارم) تقویت شود ، کافی بود. این فرضیه این بود که با گذشت هر سال ، علم واضح تر می شود ، هزینه های فناوری کاهش می یابد ، اقتصاد کم کربن آینده قانع کننده تر می شود و صداهای مدنی خواستار جاه طلبی بیشتر می شوند.

توافق پاریس چقدر واقع بینانه بود؟

آیا این یک امید واقع بینانه بود؟ به نظر می رسد که.

در سال 2020 ، بیش از 50 کشور متعهد شدند که تا اواسط قرن به انتشار صفر صفر برسند و بیش از 100 کشور گفتند که به زودی چنین تعهداتی را اعلام می کنند. از سال 2015 بیش از 1000 شرکت با تعهد به کربن زدایی در زنجیره ارزش خود و شفافیت در گزارش پیشرفت ، به اهداف مبتنی بر علم پیوسته اند. صدها شهر انتشار صفر صفر را تنظیم می کنند و تعداد فزاینده ای از موسسات مالی نیز این روند را دنبال می کنند. در سپتامبر 2020 ، رئیس جمهور شی جین پینگ با اعلام تعهد به خنثی سازی کربن حداکثر تا سال 2060 جهان را متعجب کرد. مطالعه جدید WRI نشان می دهد که انتقال این تاریخ ها به جلو برای اقتصاد چین مفید خواهد بود.

چنین تعهداتی فقط 5 سال پیش غیر قابل تصور بود.

چرا این کارو میکنند؟ این به این دلیل است که آنها آنچه را که روی دیوار نوشته شده است می بینند. آنها می دانند که ما به سمت یک اقتصاد بدون کربن در حال حرکت هستیم و شرکت های هوشمند و کشورها یک مزیت رقابتی را در سبقت گرفتن از منحنی مشاهده می کنند. بازارهای مالی ، مصرف کنندگان و کارمندان به آنها پاداش می دهند. افزایش قیمت برای منابع انرژی تجدیدپذیر ، باتری ها ، وسایل نقلیه الکتریکی ، شبکه های هوشمند و نظارت از راه دور محاسبات تصمیم گیری را تغییر داده است.

بنابراین ، مسیر حرکت مشخص و مثبت است. اما متأسفانه کار بهتر همان کار کافی نیست. برای محدود کردن گرم شدن هوا به 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) ، جهان باید میزان انتشار گازهای گلخانه ای را در سال 2020 به نصف و در سال 2030 و دوباره در سال 2040 به نصف کاهش دهد. آ گزارش جدید WRI و بنیاد ClimateWorks دریافتند که برای دستیابی به کاهش انتشار مورد نیاز تا سال 2030 ، جهان باید سرعت تصویب انرژی تجدیدپذیر را شش برابر ، ورودی زغال سنگ 5 برابر و استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی 22 برابر نرخ فعلی را تسریع کند. . در مورد مقابله با جنگل زدایی و کاهش انتشار از کشاورزی ، متأسفانه اوضاع رو به وخامت است و بهبود نمی یابد. ما باید سریع و سریع دور بزنیم.

ما همچنین از نظر مالی و سازگاری عقب هستیم. در حالی که پیشرفت در زمینه تلفیق خطرات آب و هوایی و بازگشت به بازارهای مالی بسیار چشمگیرتر از حد انتظار بوده است – به لطف گروه کاری افشای مالی اقلیم (TCFD) و سایر ابتکارات ، پیشرفت در زمینه پشتیبانی بین المللی از کشورهای در حال توسعه ضعیف بوده است. . برای ایجاد اعتماد به نفس و موفقیت در اجلاس بعدی آب و هوا در سال 2021 سازمان ملل (COP26) اقدامات بسیار جدی تری لازم است.

همچنین ، در حالی که سازگاری به سرعت در دستور کار سیاسی قرار دارد – بخشی از آن به لطف آن است کمیسیون جهانی سازگاری – بودجه پایداری به طور کلی تنها حدود 25٪ از کل بودجه آب و هوا است.

اقدام برای اجرای برنامه تا سال 2030

اکنون تعهدات چشمگیر صفر تا میانه قرن باید از طریق برنامه های مشخصی برای سال 2020 – به اصطلاح “مشارکت های تعیین شده ملی” یا NDC ها ، به زمین آورده شوند. پس از اجلاس اقلیم ، حدود یک چهارم کشورها تعهدات جدید خود را اعلام کردند ، در حدود نیمی از آنها بهبود واقعی جاه طلبی را نشان دادند. این کافی نیست. افزایش جاه طلبی در این دهه مهم است بر یک چالش بزرگ برای ماههای آینده

همانطور که منتظر 12 ماه آینده تا زمان COP26 گلاسگو هستیم ، پنج تغییر وجود دارد که امیدواریم دهه آینده بتواند نقطه عطفی باشد:

اول ، تغییر در تفکر. به طور فزاینده ای تشخیص داده می شود که موفقیت با تغییر تدریجی حاصل نمی شود. رهبران آوانگارد در دولت و شرکت ها از قبل این را درک کرده اند.

به عنوان مثال ، دستیابی به اهداف 2030 تعیین شده توسط انگلستان (کاهش 68 درصدی نسبت به سطح 1990) یا اتحادیه اروپا (55 درصد) به برخی تغییرات بنیادی اساسی نیاز دارد. از این رو ، به عنوان مثال ، تصمیمات آنها برای حذف فروش اتومبیل های بنزینی و دیزلی تا سال 2030 یا 2035. ما به چنین تصاویر ماه بیشتری احتیاج داریم ، اما آنها به دولت ها ، شرکت ها و شهروندان نیاز دارند تا بر منافع عمیق خود غلبه کنند ، که این امر به رهبری غیرمتعارف نیاز دارد.

دوم ، یک روایت اقتصادی جدید. شهروندان ، اقتصاددانان و رهبران سیاسی به طور فزاینده ای درک می کنند که سیاست های هوشمند آب و هوا باعث بهبود کارایی ، تحریک فناوری های جدید و کاهش خطر برای سرمایه گذاران می شود که منجر به سرمایه گذاری بیشتر و مشاغل بیشتر و بهتر می شود. هنوز همه رهبران این موضوع را درک نمی کنند ، اما پیام ریشه دارد. ما افتخار می کنیم که WRI از جمله با حمایت ما از کمیسیون جهانی اقتصاد و آب و هوا و گزارش چشمگیر سال 2018 در این تغییر کمک کرده است. قفل داستان رشد فراگیر 21 را باز کنیدخیابان قرن.

سوم ، بسته محرک جهانی 10-20 تریلیون دلار فرصتی برای سرعت بخشیدن به پیشرفت به سمت خنثی سازی و انعطاف پذیری کربن فراهم می کند. غیرقابل عبور وجود دارد شواهد و مدارک که فردا سرمایه گذاری در یک اقتصاد پاک شغل بیشتر و ارزش بیشتری از سرمایه گذاری در اقتصاد خاکستری دیروز فراهم می کند. اما هیئت منصفه هنوز نمی داند که آیا واقعاً این کار را خواهیم کرد یا نه “بهتر بساز” با شواهد کاملاً مخلوط امروز. اتحادیه اروپا صریحاً محرک اقتصادی خود را به پیمان سبز خود (که هدف آن ساخت اروپا است) پیوند داده است قاره خنثی کربن تا سال 2050) ، با حدود 30٪ انگیزه خود در سراسر اتحادیه اروپا برای COVID-19 اختصاص داده شده به سرمایه گذاری آب و هوا.

چهارم ، دولت بایدن به بهبود وضعیت آب و هوایی ایالات متحده کمک خواهد کرد. G3 از اروپا ، چین و ایالات متحده می تواند نقش تحول آفرینی در باز کردن قفل اقدامات داشته باشد.

رهبری البته برای ایالات متحده مناسب نیست. باید با تعهد ملی آمریكا در داخل و افزایش بودجه كشورهای آسیب پذیر برنده شود. تحلیل ما پیشنهاد می کند که ایالات متحده می تواند تا سال 2030 میزان انتشار خود را 50 درصد بالاتر از سطح 2005 کاهش دهد و همچنان به نفع اقتصاد است. حتی در صورت امتناع سنا از همکاری ، چندین گزینه قانونی وجود دارد ، از جمله در HFC ها ، راه حل های طبیعی و تحقیق و توسعه در فناوری های سبز مانند هیدروژن ، جذب مستقیم هوا و ذخیره باتری. و دستورات اجرایی امکانات بیشتری را فراهم می کند.

پنجم ، قدرت رو به رشد فعالان مدنی، به ویژه جوانان ، امید زیادی را ایجاد می کند. در جنوب و شمال جهانی ، گروه های عدالت زیست محیطی در حال روشن ساختن ارتباط بین تغییر آب و هوا ، عدالت اجتماعی و نژادپرستی نهادی هستند. برای همه سازمانهای در نظر گرفته شده مانند WRI ، این امر منجر به تأمل عمیق و تعهد فعال در زمینه مقابله با تنوع ، عدالت و شمول شده است. ما شدیداً یادآوری شده ایم که راه حلهای جهانی باید به نفع همه افراد جامعه باشد – به ویژه مردم در جنوب جهانی و جوامع رنگارنگ – که قبل از هر چیز از تغییرات آب و هوایی و سایر مشکلات زیست محیطی رنج می برند.

امید اقلیمی برای سال نو

در حال پایان یافتن یک سال وحشتناک هستیم. عفونت و مرگ و میر ناشی از همه گیری در صف مقدم همه ادوار قرار دارد. همچنین ، تأثیر تغییرات آب و هوایی امسال از طریق آتش سوزی ، طوفان ، خشکسالی و سیل آشکارتر است.

هیچ واکسنی برای تغییر آب و هوا وجود ندارد. اما دقیقاً همانطور که احتمالاً اواخر امسال از بیماری همه گیر خارج شویم ، ممکن است یک نقطه بلع در اقدامات آب و هوایی نیز وجود داشته باشد.

در WRI ، ما معتقدیم که چنین نقطه خمشی یک امکان واقعی است و ما مصمم هستیم که بسیار سخت کار کنیم تا به ترازو کمک کنیم. من به نمایندگی از همکارانم در شبکه جهانی WRI ، متعهد هستم که با ارائه تحقیقات دقیق ، راه حل محور ، داده ها و تجزیه و تحلیل ها ، و همچنین پیوستن و تشکیل ائتلاف های نوآورانه برای تغییر سریع و سیستماتیک ، تلاش خود را دوچندان کنم. اگر در مورد WRI توصیه یا پیشنهادی دارید ، یا ایده هایی در مورد چگونگی همکاری ما دارید ، مشتاقانه منتظر صحبت شما هستم.

دکتر اندرو استیر رئیس و مدیر عامل موسسه منابع جهانی (WRI) است

این مقاله در ابتدا توسط WRI

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *