دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

بازنگری مالکیت در یک اقتصاد دایره ای

[ad_1]

در یک اقتصاد دایره ای ، ثروت دیگر مبتنی بر افزایش تولید و کالاها نیست. در عوض ، محصولات با استفاده از انواع خدمات و راه حل های دیجیتالی به اشتراک گذاشته می شوند ، اجاره می شوند ، تعمیر می شوند ، نگهداری می شوند ، به روز می شوند ، بازیافت می شوند و دوباره استفاده می شوند. مصرف پایان نمی یابد ، بلکه پایدارتر می شود.

تغییر از مالکیت کالا به استفاده از خدمات می تواند از طریق مدل های مالکیت تولید کننده تکامل یابد: مدل های جدید تجاری که در آن شرکت ها در طول چرخه عمر محصول به عنوان صاحب کالا عمل می کنند.

مطالعه جدید “بازنگری مالکیت” توسط سیترا و دموس هلسینکی چنین مدل های جدید تجاری را معرفی می کند و تغییرات مورد نیاز در محیط کار و سیاست ادامه مالکیت تولید کننده را ذکر می کند. همچنین به تفصیل اقدامات مورد نیاز شرکتهای روی آوردن به مدلهای متعلق به سازنده را شرح می دهد.

این مطالعه بر اساس مصاحبه با نمایندگان شرکتهایی که از مدلهای مالکیت تولیدکنندگان استفاده می کنند و همچنین با تصمیم گیرندگان و صاحبنظران در مدلهای تجاری اقتصاد مدور.

وی گفت: “برای مقابله با مصرف بیش از حد منابع طبیعی ، باید از داشتن کالاها به سمت استفاده از خدمات برویم – باید در مورد مالکیت تجدید نظر کنیم.” ریکو سینروو، متخصص اقتصاد دایره ای در سیترا.

“امروز کالاهای زیادی با عمر کوتاه و سطح پایین استفاده داریم. در یک اقتصاد دایره ای ، عکس این قضیه صادق خواهد بود – کالاهای کمتری داریم ، اما کالاها عمر طولانی دارند و نرخ بهره بالایی دارند. مدل های مالکیت تولیدکنندگان این امکان را فراهم می کنند. “

مدل های مالکیت تولیدکنندگان

در مدل های مالکیت تولید کننده ، مشتری از داشتن مواد یا محصولات به سمت استفاده ، اشتراک ، گرفتن و اجاره آنها حرکت می کند.

مالکیت با تولید کننده یا شرکت باقی مانده است ، که مسئولیت محصول را در طول چرخه عمر خود حفظ می کند.

چهار مدل متعلق به سازندگان وجود دارد. تغییر مالکیت همچنین می تواند از طریق سیستم عامل های به اشتراک گذاری و راه حل های دیجیتالی گسترش یابد. عملیات شرکت ها می تواند عناصر مالکیت تولید کننده و فروش سنتی کالاها را با هم ترکیب کند.

محصول به عنوان یک سرویس

مواد به عنوان یک سرویس

اعدام به عنوان یک سرویس

تضمین عملکرد

  • ضمانت مادام العمر برای محصول ، با مسئولیت نگهداری و ماندگاری محصول توسط تولید کننده.

  • سیستم های سپرده ای که اطمینان از بازگشت محصولات توسط مشتری برای استفاده مجدد ، پردازش ، تعمیر یا استفاده بعنوان ماده اولیه در تولید می دهند.

به اشتراک گذاری سیستم عامل ها و راه حل های دیجیتال

انگیزه اتصال اهداف زیست محیطی و منافع مالی

مدل های مالکیت تولیدکنندگان فرصت های زیادی را برای شرکت ها به ارمغان می آورد.

وی اظهار داشت: هم مشتریان مشاغل تجاری و هم مشتری های مشاغل تجاری به دنبال راه حل های پایدار و مدور هستند. مارلینا آهونن، متخصص اقتصاد دایره ای در سیترا.

“با استفاده از این مدل های جدید اکنون ، شرکت ها می توانند پیشرو باشند و به دنبال منافع اقتصادی و زیست محیطی باشند.”

یکی از مزایای اصلی توانایی برقراری ارتباط نزدیکتر با مشتریان است. این عمدتا به دلیل شرکتی است که خدمات مشتری مداری ارائه می دهد و مالکیت مواد یا محصولات را به عهده می گیرد ، حتی وقتی توسط مشتری استفاده می شود.

یکی دیگر از عناصر اصلی مالکیت تولیدکننده ، خرد منابع است که به توانایی استفاده دقیق و پایدار از منابع اشاره دارد.

به عنوان مثال ، مدل محصول به عنوان یک سرویس و مدل تضمین کننده عملکرد ، انگیزه های داخلی برای طراحی محصولات بادوام و کم مصرف و اطمینان از طولانی ترین عمر آنها را دارد.

همچنین اگر شرکت ها بتوانند محصولات را پس از اولین استفاده به مشتری دیگری ارائه دهند ، انگیزه دارند که محصولات با چرخه عمر طولانی را طراحی کنند. این امر منجر به اثرات مثبت بالقوه بر محیط می شود ، زیرا محصولات برای بیشترین زمان ممکن مورد استفاده قرار می گیرند و استفاده از آنها در طول چرخه زندگی افزایش می یابد.

فرصت های موجود در افق

انتقال به مالکیت تولید کننده امکان پذیر است. شرکت های پیشگام در حال حاضر مدل های تجاری اقتصاد دایره ای را اعمال می کنند و نمونه هایی از مشاغل موفق اقتصاد دورانی در فنلاند و بین المللی وجود دارد.

اتحادیه اروپا در حال حاضر چندین طرح قانونی دارد که از مدل های مالکیت تولید کننده پشتیبانی می کند.

چارچوب سیاست پایدار محصول شامل ابتکارهای مختلف قانونی است که از تغییر مالکیت پشتیبانی می کند. ابتکار قانونگذاری ، با هدف گسترش بخشنامه طراحی بوم اروپا ، با هدف ایجاد پایداری بیشتر محصولات در بازار داخلی اتحادیه اروپا از طریق مواردی مانند استفاده مجدد ، بازیافت ، بازیافت و بهره وری انرژی انجام می شود.

اما تغییر عمده ای که در آن مشاغل در حال انجام عملیات خود با ظرفیت حمل زمین هستند ، هنوز فاصله زیادی دارد. انتقال به بازنگری مالکیت می تواند از طریق تصمیم گیری هوشمندانه و مشوق های مناسب تسریع شود.

بازنگری در مالکیت نظرسنجی به طور موازی با پروژه گسترده تر LAUNCH توسط موسسه SUN ، SYSTEMIQ و دانشگاه کالج لندن تولید شد.

پروژه LAUNCH یک پروژه سه ساله است که متمرکز بر موانع درک اقتصاد دایره ای و مالکیت تولیدکننده در میان شرکت های اتحادیه اروپا و همچنین راه های ارتقا the اجرای مدل های عملیاتی مرتبط است.

این مقاله در ابتدا توسط سیترا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *