دسامبر 6, 2022
美國禮來犀利士有著顯著的勃起困難治療效果。藥物精準作用在陰莖部位,幫助海綿體血管平滑肌舒張。 犀利士 台灣官網正品限時大特賣,效果保證,謹防假冒。

انتشار 6 میلیارد دلار ارز ایرانی در اروپا + جزئیات

[ad_1]

سایت خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

در روزهای آخر دولت حسن روحانی توجه به مذاکرات وین و البته پایتخت کشورهای حاضر در مذاکرات پیچیده احیای برجام معطوف شده است. از طرف دیگر ، نگاه ها و زوایا به حوادث ماه های آینده در خیابان پاستور تهران متمرکز خواهد شد که در نهایت مشخص خواهد شد چه استراتژی توسط سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور تازه انتخاب شده و با چه تفکر ، رویکرد ، اقتصاد و سیاست خارجی نمایندگی خواهد کرد او چه بگوید یا نه ، امیدوار است قبل از انتقال قدرت ، برنامه هسته ای ایران بسته شود ، تحریم ها برداشته شود و دلار آزاد شود. اما لغو تحریم ها برای دولتی که نقشی چندانی در مشکلات اقتصادی ایران نمی بیند چقدر مهم است؟ علاوه بر این ، انتظار می رود پرونده دو لایحه مربوط به خروج ایران از لیست سیاه FATF در جهان به طور مناسب در این شورا بسته شود. زیرا نبود لیست سیاه مسیر انتقال مالی و پولی را دشوار ، گران و پیچیده می کند.

یکی از مقامات ارشد بانک مرکزی نقل کرده است که آخرین شواهد آنچه تحریم ها و لیست سیاه FATF آورده است ، گفته است: “پول ایران در دادگاه های اروپا آزاد شده است ، اما به دلیل تحریم ها و عدم اجرای آن نمی توانیم آن را دریافت کنیم توصیه های FATF. “بیایید حرکت کنیم. افزایش تحریم ها و دور زدن آنها مضر است و این واقعیت در جدول رئیس جمهور آینده روشن است که وی با دور زدن تحریم ها و ایجاد رانت و هزینه به بهانه خنثی سازی تحریم ها ، زمینه فساد را هموار خواهد کرد. پولی و بانکی همکاری ایران با بانک ها جهان را روان و شفاف می کند.

پیروزی قانونی

این گزارش می افزاید: “پرونده های قضایی ایالات متحده در دادگاه های بین المللی علیه بانک مرکزی ایران رد شده است و ایران اکنون برنده بزرگ یک جنگ حقوقی برای سالهاست ، اما مشکل این است که یک مقام ارشد می گوید:” در حال حاضر ، این وجوه دارایی های ارزی بانک مرکزی) آزاد و ضبط شد. “چنین نیستند ، اما به دلیل تحریم ها و عدم رعایت توصیه های FATF و در نتیجه عدم واسطه گری بانکی ، این مبالغ در حال حاضر نمی توانند به ایران منتقل شوند.” این داستان معاون حقوقی بانک مرکزی ایران است در مورد پیروزی قانونی. در یک کارزار سنگین و نفسگیر در دادگاه های اروپا و البته انتظار طولانی برای رفع محاصره مالی و بانکی.

در سال های اخیر ، ایالات متحده حداقل دو بار تلاش کرده است که 9.4 میلیارد دلار از دارایی های بانک مرکزی را توقیف کند. در پرونده ای به نام پیترسون ، كه در دادگاه های آمریكا متهم شد ، دولت ایران در بمب گذاری پایگاه نیروی دریایی آمریكا در بیروت در سال 1983 نقش داشت. در سال 2012 ، دادگاه آمریكا 1.8 میلیارد دلار از دارایی های بانك مركزی را متعلق به Clearstream دانست. ، یک شرکت خدمات مالی مستقر در لوکزامبورگ و یک شرکت تابعه از یک شرکت ذکر شده است. آلمان مصادره و مصادره در نظر گرفته می شود. اما این پایان آمریکایی ها نبود و چند سال بعد دادگاهی در لوکزامبورگ و دادگاه دیگری در ایتالیا به حمایت از وراث قربانیان 11 سپتامبر رای دادند و دولت و بانک مرکزی ایران را به دست داشتن در این 9 / متهم کردند. 11 واقعه. آنها 6 میلیارد دلار دارایی بانک مرکزی صادر می کنند.

با این حال ، ایران این ادعاها را رد می کند و بانک مرکزی به پیگرد قانونی خود ادامه می دهد.

ماجرای نبرد سنگین حقوقی هشت ساله دولت حسن روحانی و بانک مرکزی در دوران ریاست جمهوری ولیولا سیف و عبدالناصر همتی اکنون شیرین است ، اما مردم ایران اکنون نمی توانند آن را بچشند. زیرا این بار به دلیل تحریم ها و ایران که در لیست سیاه مالی جهان قرار دارد ، این بار قابل انتقال نیست. آنچه یک مقام ارشد بانک مرکزی دیروز گفت تنها بخشی از آن چیزی است که در پشت صحنه تحریم ها و جنگ اقتصادی و حقوقی ایران طی هشت سال گذشته گفته نشده است و تلاشی است برای انتخاب دولت بعدی.

پشت صحنه جنگ قانونی

امیرحسین طیبی فرد ، معاون رئیس بانک مرکزی در امور حقوقی و امور مجلس ، روز گذشته در یک مصاحبه رسمی داستانی متفاوت از پشت صحنه جنگ حقوقی ایران را در دادگاه های اروپا برای بررسی ادعاهای آمریکا علیه ایران تعریف کرد و به پرونده توقیف اشاره کرد. دارایی های بانکی در Clearstream. به موازات توقیف دارایی های ایرانی در لوکزامبورگ ، وراث قربانیان 11 سپتامبر با مراجعه به دادگاه ایتالیا و استناد به حکم دادگاه آمریکا ، موفق به کشف 6 میلیارد دلار دارایی از بانک مرکزی شدند. “بر اساس حکم اولیه دادگاه های آمریکا ، قضات دادگاه ایتالیا نیز دستور توقیف اولیه دارایی های بانک مرکزی را صادر کردند ، تا آنجا که ایران به نقض حقوق بشر و قوانین بین المللی متهم است و بانک مرکزی نیز به تأمین مالی تروریسم متهم شده است. . “

یک نکته بسیار مهم در اظهارات طیبی فرد این است که برای رفع اتهام از ایران ، به گذشته اشاره شده و آنچه در دولت محمد خاتمی ، رئیس جمهور سابق ایران اتفاق افتاده است ، نقل شده است. وی گفت: “کلیه اسناد مربوط به انزجار و محکومیت مقامات دولت ایران در تاریخ 11 سپتامبر مانند دستورات رهبر معظم انقلاب و اظهارات رئیس جمهور وقت ایران در این زمینه و همچنین کلیه قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم. “پس از تصویب قانون مبارزه با پولشویی ، توسط شورای پول بانک مرکزی تصویب و به بانکها ابلاغ شد. ما آن را جمع آوری کردیم و سپس ترجمه رسمی کردیم. علاوه بر این ، شواهد مربوط به شهادت کنسولگری ایران دیپلماتها در مزار شریف و آزار و شکنجه محمدجواد ظریف ، نماینده وقت ایران در سازمان ملل ، برای محکومیت القاعده و طالبان ارائه شد ، که توسط دادگاههای لوکزامبورگ و ایتالیا مستند شد.

طیبی توضیح می دهد: در 11 سپتامبر ، سازمان ملل با ارسال نامه هایی به همه کشورها خواستار توقیف کلیه دارایی های القاعده و طالبان و ارائه نتایج به سازمان ملل و در آن زمان بخشنامه بانک مرکزی به سازمان ملل شد. شبکه بانکی گزارش می دهد که این اسناد به نفع ایران در دادگاه های اروپا استفاده می شود. از دیگر اسناد مورد استناد ایران می توان به پیشنهاد سید محمد خاتمی رئیس جمهور وقت ایران مبنی بر تعیین سال 2001 به عنوان سال گفتگوی تمدن ها بر ضد تصویب سازمان ملل مبنی بر برخورد تمدن ها ، و در نتیجه تلاش برای خنثی سازی پروژه هراسی ایران و تأثیر آن مراحل قانونی علیه کشور تشکیل شده است.

تاریخچه شهادتها

گام دیگر در جنگ قانونی ایران و آمریکا ، گرفتن شهادت از همه جانبازان و افراد و تهیه مقدماتی برای اثبات استقلال بانک مرکزی از دولت و محافظت از دارایی های آن است. این اسناد برای وکلای بانکهای مرکزی لوکزامبورگ و ایتالیا ارسال می شود ، در حالی که تلاش برای پیروزی در داستان و جنگ رسانه ای در جبهه دیگری صورت می گیرد. حساسیت بالای پرونده ها در مورد دارایی های مردم ایران نسبت به بانک مرکزی ، روسای بانک های مرکزی در دولت حسن روحانی را بر آن داشته تا اولویت آن را تا زمان موافقت دادگاه ایتالیا با درخواست تجدیدنظر بانک مرکزی بردارند. به گفته دستیار حقوقی بانک مرکزی ، روند دادگاه ایتالیا که پرونده شرکت ایران در حادثه 11 سپتامبر را بررسی می کند ، در دوره ریاست جمهوری ولیعلی سیف به نفع ایران تغییر خواهد کرد. با این حال ، پرونده دیگری هنوز در دادگاهی در لوکزامبورگ در جریان است و Safe مفقود است.

راه حل قانونی هماهنگی بین وکلای بانک مرکزی در ایتالیا ، لوکزامبورگ و فرانسه برای یافتن راهی برای وحدت رویه و خنثی کردن تلاش آمریکایی ها برای توقیف اموال ایرانیان در فرانسه است. طیبی فرد می گوید: “این تلاش ها بسیار موفقیت آمیز بوده است.” زیرا در دادگاه ایتالیا دستور اصلی توقیف اموال ایران لغو شد و حتی آمریکایی ها نیز به اعتراض پاسخ ندادند و در مرحله استیناف رای به نفع بانک مرکزی صادر شد و توقیف به دلیل استقلال و مصونیت از کشور برداشته شد. بانک مرکزی در سال 2019 ، با این حال ، آمریکایی ها قانونی را تصویب کردند که طبق آن Clear Stream برای انتقال دارایی های بانک مرکزی ایران به ایالات متحده الزامی است که پس از طرح دادخواست توسط ایران ، توسط دادگاه در لوکزامبورگ مسدود شد. به گفته طیبی فرد ، نه تنها توقیف دارایی های بانک مرکزی ایران در اروپا لغو شده است ، بلکه می توان گفت که دادگاه های قضایی در اروپا تشکیل شده است که اجازه تکرار این اتفاق را نمی دهد.

در نهایت چه اتفاقی برای 6 میلیارد دلار افتاد؟

معاون حقوقدان بانک مرکزی در مورد سرنوشت 6 میلیارد دلاری ایران در بانک مرکزی ایتالیا گفت: “در زمان صدور حکم توقیف املاک 6 میلیارد دلاری در ایتالیا ، چنین مبلغی در حساب ها وجود نداشت. ایتالیا اخراج بانک مرکزی از فعالیت های پولی در اروپا و عدم امکان استقرار واسطه های بانکی در این قاره بسیار مضر و خطرناک بود. وی گفت: “در حال حاضر ، این وجوه آزاد شده و توقیف نمی شود ، اما به دلیل تحریم ها و اجرای توصیه های FATF و بنابراین عدم وجود واسطه بانكی ، این وجوه در حال حاضر نمی توانند به كشور منتقل شوند.”

داستان Clearstream چه بود؟

بین سالهای 1978 و 1986 ، ایران از طریق Clearstream ، یک شرکت مستقر در لوکزامبورگ ، در بورس سهام آلمان سرمایه گذاری کرد. هنگامی که مقامات آمریکایی بعداً در تلاش برای توقیف دارایی های بانک مرکزی به این شرکت مراجعه کردند ، منتقدان دولت ابراز نگرانی در مورد اینکه چرا سرمایه گذاری انجام شده است یا قبل از توقیف منتقل نشده است. بانک مرکزی پاسخ می دهد که مدیریت بهینه ذخایر ارزی نیاز به دانش مالی گسترده و به روز ، پیش بینی و پیش بینی واقعی از تحولات آینده ، عزم راسخ و درایت از تجربه و در عین حال شجاعت و جسارت برای اقدام سریع و مناسب دارد. به این ترتیب ، این نهاد از تصمیم سرمایه گذاری دفاع می کند ، اما تأیید می کند که متأسفانه در دوره قبلی (دولت محمود احمدی نژاد) در برخی از سطح تحریم های بین المللی دست کم گرفته شد و اثرات سوverse آنها به درستی رسیدگی نشد و احتمال پاسخ به موقع رد شد. گزینه محدود به درستی استفاده نشده است. حتی در مورد اسناد مذکور ، براساس اسناد و مدارک موجود ، پس از ایجاد مشکل ، جلسات متعددی در دوره قبل در ریاست جمهوری و شورای عالی امنیت ملی تشکیل شد. .

منبع: همشهری

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *