ژانویه 17, 2022

اعلام موضع روسیه در مورد نشست پیش رو هیئت مدیره در مورد موضوع برجام

[ad_1]
میخائیل اولیانوف ، نماینده دائمی روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در وین ، اعلام کرد که جلسه هیئت مدیره آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) فردا ، 7 ژوئن با یک دستور کار جامع آغاز می شود ، اما مذاکرات در حال انجام بود رزومه برای این مذاکرات مشکلی پیش بینی نمی شود.


اعلام موضع روسیه در مورد نشست پیش رو هیئت مدیره در مورد موضوع برجام


سایت خبری تحلیلی Nameh News (namehnews.com):

به گزارش نامه نیوز ، اولیانوف در توئیتر خود نوشت: “در جلسه بعدی فرمانداران ، دو گزارش مدیر کل در نظر گرفته می شود که برای ایران چندان مطلوب نیستند ، اما انتظار نمی رود تغییر مشخصی انجام شود. “همه غیر قابل قبول بودن مداخله در مذاکرات وین در مورد برجام را درک می کنند.”

دور پنجم کمیسیون مشترک برجام ، چهارشنبه شب گذشته ، پس از بیش از یک هفته گفتگو فشرده در قالب های دوجانبه و چندجانبه در سطوح مختلف ، در هتل بزرگ وین برگزار شد.

در این جلسه ، روسای نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد آخرین وضعیت مذاکرات را ارزیابی کردند.

همه هیئت ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته تاکنون ، عزم و جدیت خود را برای پیگیری روند گفتگو در روزهای آینده برای یافتن راه حل برای چندین موضوع که هنوز حل نشده اند ، تأیید کردند.

در جلسه کمیسیون مشترک تصمیم گرفته شد که در حالی که تماس ها و گفتگوها در سطح کارشناسی ادامه دارد ، روسای هیئت ها برای رایزنی ها و رایزنی ها چند روزی به کشورهای خود می روند و گفتگوها در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.

براساس این گزارش ، جلسه بعدی کمیسیون معاملات هسته ای در ایران قرار است در تاریخ 11 ژوئن (21 ژوئن) برگزار شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *